Budua

Coordinates: 42°17′17″N 18°50′33″E / 42.28806°N 18.84250°E / 42.28806; 18.84250
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Budua
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Location of {{{official_name}}}
Popullsia
 • Gjithsej11.058

Budva është qytet dhe njëherit qendër e njësisë administrative me të njëjtin emërMal të Zi.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Banorë Grafiku
1948 687
1953 812
1961 1349
1971 2550
1981 4684
1991 7178
2003 11058

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Tourist Internet Guide


42°17′17″N 18°50′33″E / 42.28806°N 18.84250°E / 42.28806; 18.84250