Buire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Buire
Komunë
noform
Pamje nga Buire
Vendndodhja
Buire is located in Franca
Buire
Buire
49°54′10″V 4°03′23″L / 49.902777777778°V 4.0563888888889°L / 49.902777777778; 4.0563888888889Koordinatat: 49°54′10″V 4°03′23″L / 49.902777777778°V 4.0563888888889°L / 49.902777777778; 4.0563888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.13 km2
Popullsia 878 banorë
Dendësia 213 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02500
INSEE 02134


Buire është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Buire ka një popullsi prej 878 banorë dhe sipërfaqe 4.13 km², me një dendësi prej 213 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Buire – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale