Buironfosse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Buironfosse
Komunë
noform
Pamje nga Buironfosse
Vendndodhja
Buironfosse is located in Franca
Buironfosse
Buironfosse
49°57′55″V 3°50′05″L / 49.965277777778°V 3.8347222222222°L / 49.965277777778; 3.8347222222222Koordinatat: 49°57′55″V 3°50′05″L / 49.965277777778°V 3.8347222222222°L / 49.965277777778; 3.8347222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.6 km2
Popullsia 1196 banorë
Dendësia 68 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02620
INSEE 02135
Faqja Zyrtare http://www.buironfosse.fr


Buironfosse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Buironfosse ka një popullsi prej 1196 banorë dhe sipërfaqe 17.6 km², me një dendësi prej 68 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Buironfosse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale