Jump to content

Bujar Shabani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Bujar Shabani
Të dhënat vetjake
Emri i plotëBujar Shabani
Datëlindja11 tetor 1990
VendlindjaFerizaj, Kosovë
PozicioniMesfushor
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
KF Dukagjini
Numri25
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2009–2012KF Ferizaj
2012–2014Drita27(0)
2014–2015KF Feronikeli27(2)
2015–2017KF Skënderbeu3(0)
2017-2021Drita134(13)
2021-KF Dukagjini47(6)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Bujar Shabani (lindi më 11 tetor 1990) është futbollistë kosovarë i cili luan në skuadrën KF DukagjiniRaiffeisen SuperligaKosovës.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Bujari filloi karrierën e tij në klubin KF Ferizaj në vitin 2009, ku qëndroi për tre vite para se të shkojë në Superligën Kosovare në klubin KF Drita më 2012. Pas qëndrimin për dy vite në KF Drita, ai shkoi për të luajtur në KF Feronikeli. Nga viti 2015, ai shkoi për të luajtur në Kategorinë Superiore në klubin KF Skënderbeu. Pas dy vitesh në këktë klub kthehet arrin të nënshkruaj kontratë 2 vjeqare me klubin futbollistik KF Drita .

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]