Buka (film)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Buka është një film shqiptarë të vitit 2015 me regjinë e Blerta Kelmendit.[1]

Përmbajtja e filmit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

E shtunë. Një çift i moshuar. Vetëm një copë buke ka ngelur në shtëpi deri të hënën kur merren paratë e pensionit.[2]

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]