Burelles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Burelles
Komunë
noform
Pamje nga Burelles
Vendndodhja
Burelles is located in Franca
Burelles
Burelles
49°46′55″V 3°53′52″L / 49.781944444444°V 3.8977777777778°L / 49.781944444444; 3.8977777777778Koordinatat: 49°46′55″V 3°53′52″L / 49.781944444444°V 3.8977777777778°L / 49.781944444444; 3.8977777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.83 km2
Popullsia 133 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02140
INSEE 02136


Burelles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Burelles ka një popullsi prej 133 banorë dhe sipërfaqe 13.83 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Burelles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale