Busilca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Busilca
Бусилци
Fshat
noform
Vendndodhja
Busilca is located in Maqedonia e Veriut
Busilca
Busilca
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vardar
Lartësia 293 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1413
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 37′ 23″ Veri

21° 42′ 14″ Lindje

Popullsia 18 banorë (2002)