Bussiares

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bussiares
Komunë
noform
Pamje nga Bussiares
Vendndodhja
Bussiares is located in Franca
Bussiares
Bussiares
49°05′27″V 3°15′26″L / 49.090833333333°V 3.2572222222222°L / 49.090833333333; 3.2572222222222Koordinatat: 49°05′27″V 3°15′26″L / 49.090833333333°V 3.2572222222222°L / 49.090833333333; 3.2572222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.4 km2
Popullsia 125 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02810
INSEE 02137


Bussiares është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Bussiares ka një popullsi prej 125 banorë dhe sipërfaqe 7.4 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bussiares – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale