Buzancy, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Buzancy
Komunë
noform
Pamje nga Buzancy
Vendndodhja
Buzancy is located in Franca
Buzancy
Buzancy
49°18′49″V 3°20′52″L / 49.313611111111°V 3.3477777777778°L / 49.313611111111; 3.3477777777778Koordinatat: 49°18′49″V 3°20′52″L / 49.313611111111°V 3.3477777777778°L / 49.313611111111; 3.3477777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.75 km2
Popullsia 190 banorë
Dendësia 40 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02200
INSEE 02138


Buzancy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Buzancy ka një popullsi prej 190 banorë dhe sipërfaqe 4.75 km², me një dendësi prej 40 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Buzancy (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale