Cœuvres-et-Valsery

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cœuvres-et-Valsery
Komunë
noform
Pamje nga Cœuvres-et-Valsery
Vendndodhja
Cœuvres-et-Valsery is located in Franca
Cœuvres-et-Valsery
Cœuvres-et-Valsery
49°20′21″V 3°09′18″L / 49.339166666667°V 3.155°L / 49.339166666667; 3.155Koordinatat: 49°20′21″V 3°09′18″L / 49.339166666667°V 3.155°L / 49.339166666667; 3.155
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.52 km2
Popullsia 467 banorë
Dendësia 37 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02600
INSEE 02201


Cœuvres-et-Valsery është një Komunë Franceze, e cila ndodhet në Departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Cœuvres-et-Valsery ka një popullsi prej 467 banorë dhe sipërfaqe 12.52 km², me një dendësi prej 37 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cœuvres-et-Valsery – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale