Cacau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cacau
Cacau 2011 VfB Stuttgart.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëClaudemir Jerônimo Barreto
Data e lindjes (1981-03-27) 27 Mars, 1981 (40 vjeç)
Vendi i lindjesSão Paulo, Brazili
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1999–2001Türkgücü München31(7)
2001–2003Nurnberg44(8)
2003–2014Stuttgart263(80)
2014–2015Cerezo Osaka24(7)
2016Stuttgart II9(3)
Ekipi kombëtar
2009–2012Gjermania23(6)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Cacau (lindur më 27 Mars 1981) është një ish-futbollist gjerman.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin gjerman ka luajtur 23 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja gjermane
Vite Ndeshje Gola
2009 4 0
2010 13 4
2011 4 1
2012 2 1
Gjithsej 23 6

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]