Caillouël-Crépigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Caillouël-Crépigny
Komunë
noform
Pamje nga Caillouël-Crépigny
Vendndodhja
Caillouël-Crépigny is located in Franca
Caillouël-Crépigny
Caillouël-Crépigny
49°37′18″V 3°07′40″L / 49.621666666667°V 3.1277777777778°L / 49.621666666667; 3.1277777777778Koordinatat: 49°37′18″V 3°07′40″L / 49.621666666667°V 3.1277777777778°L / 49.621666666667; 3.1277777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.63 km2
Popullsia 432 banorë
Dendësia 65 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02300
INSEE 02139


Caillouël-Crépigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Caillouël-Crépigny ka një popullsi prej 432 banorë dhe sipërfaqe 6.63 km², me një dendësi prej 65 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Caillouël-Crépigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale