Camelin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Camelin
Komunë
noform
Pamje nga Camelin
Vendndodhja
Camelin is located in Franca
Camelin
Camelin
49°31′29″V 3°08′03″L / 49.524722222222°V 3.1341666666667°L / 49.524722222222; 3.1341666666667Koordinatat: 49°31′29″V 3°08′03″L / 49.524722222222°V 3.1341666666667°L / 49.524722222222; 3.1341666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.15 km2
Lartësia 73 m (m.n.d.)
Popullsia 453 banorë
Dendësia 50 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02300
INSEE 02140


Camelin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Camelin ka një popullsi prej 453 banorë dhe sipërfaqe 9.15 km², me një dendësi prej 50 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Camelin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale