Jump to content

Camille Choquier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Camille Choquier (lindur më 25 shtator 1941) është një ish- futbollist dhe trajner profesionist francez.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjatë karrierës së tij si lojtar, ai luajti për klubet Abbeville, Épinal, Stade Saint-Germain dhe pasardhësin e tij, Paris Saint-Germain . [1] Ndër të tjera ai drejtoi Paris Saint-Germain dhe ekipin kombëtar të policisë së Francës. [2]

  1. ^ "Camille CHOQUIER". Histoire du PSG (në frëngjisht). Arkivuar nga origjinali më 2017-08-10. Marrë më 3 mars 2021.
  2. ^ "France - Trainers of First and Second Division Clubs". RSSSF. Marrë më 2021-02-07. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)