Carlos Alberto Dias

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Carlos Alberto Dias
Të dhënat personale
Emri i plotëCarlos Alberto Dias
Data e lindjes (1967-05-05) 5 Maj, 1967 (53 vjeç)
Vendi i lindjesBrasília, Brazil
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1985Matsubara
1986-1988Fujita Industries
1988-1989Coritiba
1990-1992Botafogo
1993Vasco da Gama
1993Grêmio
1994Paraná
1995Shimizu S-Pulse
1996Paraná
1997Verdy Kawasaki
1998Coritiba
1999Paraná
Ekipi kombëtar
1992Flag of Brazil.svg Brazili1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Carlos Alberto Dias (lindur më 5 Maj 1967) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1992 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]