Carlos Pachamé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Carlos Pachamé
Të dhënat personale
Emri i plotëCarlos Pachamé
Data e lindjes (1944-02-25) 25 Shkurt, 1944 (76 vjeç)
Vendi i lindjesFortín Olavarría, Argjentina
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1963–1971Estudiantes
1972–1973Boca Juniors
1974–1976Estudiantes
1977Quilmes
1977Lanús
1978–1979Deportivo Independiente Medellín
1979–1980Rochester Lancers
Ekipi kombëtar
1967–1969Argjentina9(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Carlos Pachamé (lindur më 25 Shkurt 1944) është një ish-futbollist argjentinas.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin argjentinas ka luajtur 9 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja argjentinase
Vite Ndeshje Gola
1967 4 0
1968 0 0
1969 5 0
Gjithsej 9 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]