Castres, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Stampa:Komunë në Francë Castres është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Castres ka një popullsi prej 241 banorë dhe sipërfaqe 5.71 km², me një dendësi prej 42 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Castres (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale