Catarina Pereira

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Catarina Pereira
CatarinaPereira.JPG
Pereira më 2009
Informacione
EmriCatarina Pereira da Silva
Lindja (1990-06-13) 13 Qershor, 1990 (30 vjeç)
PrejardhjaFlag of Portugal.svg Matosinhos, Porto, Portugali
ZhanriPop
Profesion(e)Këngëtare
Webfaqja
Faqja e klubit të fansave

Catarina Pereira është këngëtare nga Portugalia. Ajo ishte pjesmarrëse e Festival RTP da Canção 2010 (Festivalit Portugez për Eurosong), Perieira mori vendin e 2-të dhe nuk mundi ta riprezantojë Portugalinë në Festivalin Evropian të Këngës 2010 që do mbahej në Oslo. Përveq karierës muzikore Pereira ka edhe një karierë si aktore, duke marrë pjesë në dublimin e High School Musical në gjuhën portugeze.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]