Caulaincourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Caulaincourt
Komunë
noform
Pamje nga Caulaincourt
Stema_figura
Vendndodhja
Caulaincourt is located in Franca
Caulaincourt
Caulaincourt
49°51′52″V 3°06′22″L / 49.864444444444°V 3.1061111111111°L / 49.864444444444; 3.1061111111111Koordinatat: 49°51′52″V 3°06′22″L / 49.864444444444°V 3.1061111111111°L / 49.864444444444; 3.1061111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.96 km2
Popullsia 139 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02490
INSEE 02144


Caulaincourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Caulaincourt ka një popullsi prej 139 banorë dhe sipërfaqe 5.96 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Caulaincourt (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale