Caumont, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Caumont
Komunë
noform
Pamje nga Caumont
Vendndodhja
Caumont is located in Franca
Caumont
Caumont
49°37′54″V 3°10′39″L / 49.631666666667°V 3.1775°L / 49.631666666667; 3.1775Koordinatat: 49°37′54″V 3°10′39″L / 49.631666666667°V 3.1775°L / 49.631666666667; 3.1775
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.71 km2
Popullsia 569 banorë
Dendësia 100 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02300
INSEE 02145


Caumont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Caumont ka një popullsi prej 569 banorë dhe sipërfaqe 5.71 km², me një dendësi prej 100 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Caumont (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale