Celles-lès-Condé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Celles-lès-Condé
Komunë
noform
Pamje nga Celles-lès-Condé
Vendndodhja
Celles-lès-Condé is located in Franca
Celles-lès-Condé
Celles-lès-Condé
49°00′43″V 3°34′17″L / 49.011944444444°V 3.5713888888889°L / 49.011944444444; 3.5713888888889Koordinatat: 49°00′43″V 3°34′17″L / 49.011944444444°V 3.5713888888889°L / 49.011944444444; 3.5713888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.91 km2
Popullsia 83 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02330
INSEE 02146


Celles-lès-Condé është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Celles-lès-Condé ka një popullsi prej 83 banorë dhe sipërfaqe 3.91 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Celles-lès-Condé – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale