Celles-sur-Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Celles-sur-Aisne
Komunë
noform
Pamje nga Celles-sur-Aisne
Vendndodhja
Celles-sur-Aisne is located in Franca
Celles-sur-Aisne
Celles-sur-Aisne
49°24′22″V 3°28′54″L / 49.406111111111°V 3.4816666666667°L / 49.406111111111; 3.4816666666667Koordinatat: 49°24′22″V 3°28′54″L / 49.406111111111°V 3.4816666666667°L / 49.406111111111; 3.4816666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.16 km2
Popullsia 260 banorë
Dendësia 42 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02370
INSEE 02148


Celles-sur-Aisne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Celles-sur-Aisne ka një popullsi prej 260 banorë dhe sipërfaqe 6.16 km², me një dendësi prej 42 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Celles-sur-Aisne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale