Cerny-en-Laonnois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cerny-en-Laonnois
Komunë
noform
Pamje nga Cerny-en-Laonnois
Vendndodhja
Cerny-en-Laonnois is located in Franca
Cerny-en-Laonnois
Cerny-en-Laonnois
49°26′36″V 3°40′04″L / 49.443333333333°V 3.6677777777778°L / 49.443333333333; 3.6677777777778Koordinatat: 49°26′36″V 3°40′04″L / 49.443333333333°V 3.6677777777778°L / 49.443333333333; 3.6677777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.22 km2
Popullsia 70 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02860
INSEE 02150


Cerny-en-Laonnois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Cerny-en-Laonnois ka një popullsi prej 70 banorë dhe sipërfaqe 7.22 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cerny-en-Laonnois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale