Cerseuil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cerseuil
Komunë
noform
Pamje nga Cerseuil
Vendndodhja
Cerseuil is located in Franca
Cerseuil
Cerseuil
49°19′25″V 3°31′17″L / 49.323611111111°V 3.5213888888889°L / 49.323611111111; 3.5213888888889Koordinatat: 49°19′25″V 3°31′17″L / 49.323611111111°V 3.5213888888889°L / 49.323611111111; 3.5213888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.61 km2
Popullsia 91 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02220
INSEE 02152


Cerseuil është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Cerseuil ka një popullsi prej 91 banorë dhe sipërfaqe 4.61 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cerseuil – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale