Cessenon-sur-Orb

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cessenon-sur-Orb
Komunë
noform
Pamje nga Cessenon-sur-Orb
Stema_figura
Vendndodhja
Cessenon-sur-Orb is located in Franca
Cessenon-sur-Orb
Cessenon-sur-Orb
43°23′35″V 3°29′27″L / 43.3931°V 3.4909°L / 43.3931; 3.4909Koordinatat: 43°23′35″V 3°29′27″L / 43.3931°V 3.4909°L / 43.3931; 3.4909
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Oksitania
Departamenti Hérault
Kantoni Saint-Pons-de-Thomières
Kryetari Marie-Pierre Pons
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37,9 km2
Lartësia 29-254 m (m.n.d.)
Popullsia 2,200 banorë
Dendësia 59 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 34460
INSEE 34074
Faqja Zyrtare www.cessenon.fr


Cessenon-sur-Orb është komunë në departamentin Hérault në rajonin Oksitania.

Popullsia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia në vite
VitiPop.±%
19622,072—    
19682,025−2.3%
19751,736−14.3%
19901,602−7.7%
20051,919+19.8%
20102,066+7.7%