Cessières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cessières
Komunë
noform
Pamje nga Cessières
Vendndodhja
Cessières is located in Franca
Cessières
Cessières
49°33′30″V 3°29′47″L / 49.558333333333°V 3.4963888888889°L / 49.558333333333; 3.4963888888889Koordinatat: 49°33′30″V 3°29′47″L / 49.558333333333°V 3.4963888888889°L / 49.558333333333; 3.4963888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.35 km2
Popullsia 474 banorë
Dendësia 46 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02320
INSEE 02153
Faqja Zyrtare http://www.cessieres.fr


Cessières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Cessières ka një popullsi prej 474 banorë dhe sipërfaqe 10.35 km², me një dendësi prej 46 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cessières – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale