Château-Thierry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Château-Thierry
VendiFranca
RajoniHauts-de-France
DepartamentiAisne
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar
Faqja zyrtarehttp://www.ville-chateau-thierry.fr

Château-Thierry është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Château-Thierry ka një popullsi prej 14189 banorë dhe sipërfaqe 16.55 km², me një dendësi prej 857 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Château-Thierry – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale