Châtillon-lès-Sons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Châtillon-lès-Sons
Komunë
noform
Pamje nga Châtillon-lès-Sons
Vendndodhja
Châtillon-lès-Sons is located in Franca
Châtillon-lès-Sons
Châtillon-lès-Sons
49°45′32″V 3°41′03″L / 49.758888888889°V 3.6841666666667°L / 49.758888888889; 3.6841666666667Koordinatat: 49°45′32″V 3°41′03″L / 49.758888888889°V 3.6841666666667°L / 49.758888888889; 3.6841666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.56 km2
Popullsia 89 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02270
INSEE 02169


Châtillon-lès-Sons është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Châtillon-lès-Sons ka një popullsi prej 89 banorë dhe sipërfaqe 10.56 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Châtillon-lès-Sons – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale