Châtillon-sur-Oise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Châtillon-sur-Oise
Komunë
noform
Pamje nga Châtillon-sur-Oise
Vendndodhja
Châtillon-sur-Oise is located in Franca
Châtillon-sur-Oise
Châtillon-sur-Oise
49°47′30″V 3°25′12″L / 49.791666666667°V 3.42°L / 49.791666666667; 3.42Koordinatat: 49°47′30″V 3°25′12″L / 49.791666666667°V 3.42°L / 49.791666666667; 3.42
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.62 km2
Popullsia 125 banorë
Dendësia 48 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02240
INSEE 02170


Châtillon-sur-Oise është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Châtillon-sur-Oise ka një popullsi prej 125 banorë dhe sipërfaqe 2.62 km², me një dendësi prej 48 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Châtillon-sur-Oise – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale