Chérêt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chérêt
Komunë
noform
Pamje nga Chérêt
Vendndodhja
Chérêt is located in Franca
Chérêt
Chérêt
49°30′54″V 3°41′03″L / 49.515°V 3.6841666666667°L / 49.515; 3.6841666666667Koordinatat: 49°30′54″V 3°41′03″L / 49.515°V 3.6841666666667°L / 49.515; 3.6841666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.71 km2
Popullsia 132 banorë
Dendësia 36 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02860
INSEE 02177


Chérêt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Chérêt ka një popullsi prej 132 banorë dhe sipërfaqe 3.71 km², me një dendësi prej 36 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chérêt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale