Chéry-Chartreuve

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chéry-Chartreuve
Komunë
noform
Pamje nga Chéry-Chartreuve
Vendndodhja
Chéry-Chartreuve is located in Franca
Chéry-Chartreuve
Chéry-Chartreuve
49°15′46″V 3°36′49″L / 49.262777777778°V 3.6136111111111°L / 49.262777777778; 3.6136111111111Koordinatat: 49°15′46″V 3°36′49″L / 49.262777777778°V 3.6136111111111°L / 49.262777777778; 3.6136111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.69 km2
Popullsia 354 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02220
INSEE 02179


Chéry-Chartreuve është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Chéry-Chartreuve ka një popullsi prej 354 banorë dhe sipërfaqe 13.69 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chéry-Chartreuve – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale