Chéry-lès-Pouilly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chéry-lès-Pouilly
Komunë
noform
Pamje nga Chéry-lès-Pouilly
Vendndodhja
Chéry-lès-Pouilly is located in Franca
Chéry-lès-Pouilly
Chéry-lès-Pouilly
49°39′27″V 3°36′19″L / 49.6575°V 3.6052777777778°L / 49.6575; 3.6052777777778Koordinatat: 49°39′27″V 3°36′19″L / 49.6575°V 3.6052777777778°L / 49.6575; 3.6052777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.22 km2
Popullsia 689 banorë
Dendësia 40 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02000
INSEE 02180


Chéry-lès-Pouilly është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Chéry-lès-Pouilly ka një popullsi prej 689 banorë dhe sipërfaqe 17.22 km², me një dendësi prej 40 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chéry-lès-Pouilly – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale