Chéry-lès-Rozoy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chéry-lès-Rozoy
Komunë
noform
Pamje nga Chéry-lès-Rozoy
Vendndodhja
Chéry-lès-Rozoy is located in Franca
Chéry-lès-Rozoy
Chéry-lès-Rozoy
49°43′13″V 4°05′28″L / 49.720277777778°V 4.0911111111111°L / 49.720277777778; 4.0911111111111Koordinatat: 49°43′13″V 4°05′28″L / 49.720277777778°V 4.0911111111111°L / 49.720277777778; 4.0911111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.73 km2
Popullsia 105 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02360
INSEE 02181


Chéry-lès-Rozoy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Chéry-lès-Rozoy ka një popullsi prej 105 banorë dhe sipërfaqe 4.73 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chéry-lès-Rozoy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale