Chézy-en-Orxois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chézy-en-Orxois
Komunë
noform
Pamje nga Chézy-en-Orxois
Vendndodhja
Chézy-en-Orxois is located in Franca
Chézy-en-Orxois
Chézy-en-Orxois
49°07′26″V 3°10′54″L / 49.123888888889°V 3.1816666666667°L / 49.123888888889; 3.1816666666667Koordinatat: 49°07′26″V 3°10′54″L / 49.123888888889°V 3.1816666666667°L / 49.123888888889; 3.1816666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.15 km2
Popullsia 391 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02810
INSEE 02185


Chézy-en-Orxois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Chézy-en-Orxois ka një popullsi prej 391 banorë dhe sipërfaqe 16.15 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chézy-en-Orxois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale