Chacrise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chacrise
Komunë
noform
Pamje nga Chacrise
Vendndodhja
Chacrise is located in Franca
Chacrise
Chacrise
49°18′20″V 3°24′12″L / 49.305555555556°V 3.4033333333333°L / 49.305555555556; 3.4033333333333Koordinatat: 49°18′20″V 3°24′12″L / 49.305555555556°V 3.4033333333333°L / 49.305555555556; 3.4033333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.74 km2
Popullsia 340 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02200
INSEE 02154


Chacrise është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Chacrise ka një popullsi prej 340 banorë dhe sipërfaqe 12.74 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chacrise – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale