Chaillevois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chaillevois
Komunë
noform
Pamje nga Chaillevois
Vendndodhja
Chaillevois is located in Franca
Chaillevois
Chaillevois
49°30′45″V 3°31′30″L / 49.5125°V 3.525°L / 49.5125; 3.525Koordinatat: 49°30′45″V 3°31′30″L / 49.5125°V 3.525°L / 49.5125; 3.525
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.17 km2
Popullsia 179 banorë
Dendësia 82 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02000
INSEE 02155


Chaillevois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Chaillevois ka një popullsi prej 179 banorë dhe sipërfaqe 2.17 km², me një dendësi prej 82 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chaillevois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale