Chalandry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chalandry
Komunë
noform
Pamje nga Chalandry
Vendndodhja
Chalandry is located in Franca
Chalandry
Chalandry
49°40′37″V 3°38′33″L / 49.676944444444°V 3.6425°L / 49.676944444444; 3.6425Koordinatat: 49°40′37″V 3°38′33″L / 49.676944444444°V 3.6425°L / 49.676944444444; 3.6425
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.66 km2
Popullsia 242 banorë
Dendësia 32 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02270
INSEE 02156


Chalandry është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Chalandry ka një popullsi prej 242 banorë dhe sipërfaqe 7.66 km², me një dendësi prej 32 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chalandry – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale