Chambry, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chambry
Komunë
noform
Pamje nga Chambry
Stema_figura
Vendndodhja
Chambry is located in Franca
Chambry
Chambry
49°35′29″V 3°39′19″L / 49.591388888889°V 3.6552777777778°L / 49.591388888889; 3.6552777777778Koordinatat: 49°35′29″V 3°39′19″L / 49.591388888889°V 3.6552777777778°L / 49.591388888889; 3.6552777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.89 km2
Popullsia 768 banorë
Dendësia 86 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02000
INSEE 02157


Chambry është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Chambry ka një popullsi prej 768 banorë dhe sipërfaqe 8.89 km², me një dendësi prej 86 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chambry (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale