Chamouille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chamouille
Komunë
noform
Pamje nga Chamouille
Vendndodhja
Chamouille is located in Franca
Chamouille
Chamouille
49°28′27″V 3°39′56″L / 49.474166666667°V 3.6655555555556°L / 49.474166666667; 3.6655555555556Koordinatat: 49°28′27″V 3°39′56″L / 49.474166666667°V 3.6655555555556°L / 49.474166666667; 3.6655555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.34 km2
Popullsia 280 banorë
Dendësia 84 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02860
INSEE 02158


Chamouille është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Chamouille ka një popullsi prej 280 banorë dhe sipërfaqe 3.34 km², me një dendësi prej 84 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chamouille – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale