Champs, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Champs
Komunë
noform
Pamje nga Champs
Vendndodhja
Champs is located in Franca
Champs
Champs
49°32′27″V 3°15′12″L / 49.540833333333°V 3.2533333333333°L / 49.540833333333; 3.2533333333333Koordinatat: 49°32′27″V 3°15′12″L / 49.540833333333°V 3.2533333333333°L / 49.540833333333; 3.2533333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.16 km2
Popullsia 286 banorë
Dendësia 31 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02670
INSEE 02159


Champs është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Champs ka një popullsi prej 286 banorë dhe sipërfaqe 9.16 km², me një dendësi prej 31 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Champs (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale