Chaourse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chaourse
Komunë
noform
Pamje nga Chaourse
Vendndodhja
Chaourse is located in Franca
Chaourse
Chaourse
49°42′15″V 3°59′51″L / 49.704166666667°V 3.9975°L / 49.704166666667; 3.9975Koordinatat: 49°42′15″V 3°59′51″L / 49.704166666667°V 3.9975°L / 49.704166666667; 3.9975
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.6 km2
Popullsia 525 banorë
Dendësia 28 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02340
INSEE 02160


Chaourse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Chaourse ka një popullsi prej 525 banorë dhe sipërfaqe 18.6 km², me një dendësi prej 28 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chaourse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale