Charly-sur-Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Charly-sur-Marne
Komunë
noform
Pamje nga Charly-sur-Marne
Stema_figura
Vendndodhja
Charly-sur-Marne is located in Franca
Charly-sur-Marne
Charly-sur-Marne
48°58′38″V 3°17′07″L / 48.977222222222°V 3.2852777777778°L / 48.977222222222; 3.2852777777778Koordinatat: 48°58′38″V 3°17′07″L / 48.977222222222°V 3.2852777777778°L / 48.977222222222; 3.2852777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.52 km2
Popullsia 2644 banorë
Dendësia 129 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02310
INSEE 02163
Faqja Zyrtare http://www.charly-sur-marne.fr


Charly-sur-Marne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Charly-sur-Marne ka një popullsi prej 2644 banorë dhe sipërfaqe 20.52 km², me një dendësi prej 129 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Charly-sur-Marne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale