Chartèves

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chartèves
Komunë
noform
Pamje nga Chartèves
Vendndodhja
Chartèves is located in Franca
Chartèves
Chartèves
49°04′30″V 3°30′17″L / 49.075°V 3.5047222222222°L / 49.075; 3.5047222222222Koordinatat: 49°04′30″V 3°30′17″L / 49.075°V 3.5047222222222°L / 49.075; 3.5047222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.76 km2
Popullsia 353 banorë
Dendësia 40 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02400
INSEE 02166


Chartèves është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Chartèves ka një popullsi prej 353 banorë dhe sipërfaqe 8.76 km², me një dendësi prej 40 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chartèves – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale