Chassemy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chassemy
Komunë
noform
Pamje nga Chassemy
Stema_figura
Vendndodhja
Chassemy is located in Franca
Chassemy
Chassemy
49°22′45″V 3°30′25″L / 49.379166666667°V 3.5069444444444°L / 49.379166666667; 3.5069444444444Koordinatat: 49°22′45″V 3°30′25″L / 49.379166666667°V 3.5069444444444°L / 49.379166666667; 3.5069444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.85 km2
Popullsia 848 banorë
Dendësia 78 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02370
INSEE 02167


Chassemy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Chassemy ka një popullsi prej 848 banorë dhe sipërfaqe 10.85 km², me një dendësi prej 78 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chassemy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale