Chaudardes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chaudardes
Komunë
noform
Pamje nga Chaudardes
Vendndodhja
Chaudardes is located in Franca
Chaudardes
Chaudardes
49°23′30″V 3°47′29″L / 49.391666666667°V 3.7913888888889°L / 49.391666666667; 3.7913888888889Koordinatat: 49°23′30″V 3°47′29″L / 49.391666666667°V 3.7913888888889°L / 49.391666666667; 3.7913888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.7 km2
Popullsia 88 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02171


Chaudardes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Chaudardes ka një popullsi prej 88 banorë dhe sipërfaqe 4.7 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chaudardes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale