Chaudun

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chaudun
Komunë
noform
Pamje nga Chaudun
Vendndodhja
Chaudun is located in Franca
Chaudun
Chaudun
49°19′04″V 3°15′52″L / 49.317777777778°V 3.2644444444444°L / 49.317777777778; 3.2644444444444Koordinatat: 49°19′04″V 3°15′52″L / 49.317777777778°V 3.2644444444444°L / 49.317777777778; 3.2644444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.52 km2
Popullsia 252 banorë
Dendësia 30 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02200
INSEE 02172


Chaudun është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Chaudun ka një popullsi prej 252 banorë dhe sipërfaqe 8.52 km², me një dendësi prej 30 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chaudun – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale