Chavignon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chavignon
Komunë
noform
Pamje nga Chavignon
Stema_figura
Vendndodhja
Chavignon is located in Franca
Chavignon
Chavignon
49°28′44″V 3°31′16″L / 49.478888888889°V 3.5211111111111°L / 49.478888888889; 3.5211111111111Koordinatat: 49°28′44″V 3°31′16″L / 49.478888888889°V 3.5211111111111°L / 49.478888888889; 3.5211111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Kryetari Daniel Gard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.55 km2
Popullsia 797 banorë
Dendësia 69 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02000
INSEE 02174


Chavignon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Chavignon ka një popullsi prej 797 banorë dhe sipërfaqe 11.55 km², me një dendësi prej 69 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chavignon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale