Chavigny, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chavigny
Komunë
noform
Pamje nga Chavigny
Vendndodhja
Chavigny is located in Franca
Chavigny
Chavigny
49°25′30″V 3°18′17″L / 49.425°V 3.3047222222222°L / 49.425; 3.3047222222222Koordinatat: 49°25′30″V 3°18′17″L / 49.425°V 3.3047222222222°L / 49.425; 3.3047222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.28 km2
Popullsia 138 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02880
INSEE 02175


Chavigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Chavigny ka një popullsi prej 138 banorë dhe sipërfaqe 5.28 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chavigny (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale