Chavonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chavonne
Komunë
noform
Pamje nga Chavonne
Vendndodhja
Chavonne is located in Franca
Chavonne
Chavonne
49°24′16″V 3°34′12″L / 49.404444444444°V 3.57°L / 49.404444444444; 3.57Koordinatat: 49°24′16″V 3°34′12″L / 49.404444444444°V 3.57°L / 49.404444444444; 3.57
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.62 km2
Popullsia 200 banorë
Dendësia 55 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02370
INSEE 02176


Chavonne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Chavonne ka një popullsi prej 200 banorë dhe sipërfaqe 3.62 km², me një dendësi prej 55 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chavonne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale