Chermizy-Ailles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chermizy-Ailles
Komunë
noform
Pamje nga Chermizy-Ailles
Vendndodhja
Chermizy-Ailles is located in Franca
Chermizy-Ailles
Chermizy-Ailles
49°28′06″V 3°43′32″L / 49.468333333333°V 3.7255555555556°L / 49.468333333333; 3.7255555555556Koordinatat: 49°28′06″V 3°43′32″L / 49.468333333333°V 3.7255555555556°L / 49.468333333333; 3.7255555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.95 km2
Popullsia 110 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02860
INSEE 02178


Chermizy-Ailles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Chermizy-Ailles ka një popullsi prej 110 banorë dhe sipërfaqe 10.95 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chermizy-Ailles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale